22. travnja 2020.g.

Posted on Posted in Karantena

“Party”, Sveučilišni kampus, izv. prof. art. dr. sc. Saša Došen, Odsjek za kreativne tehnologije

U toj zgradi (među glumcima, ostalim studentima, tehnikom i profesorima koji su imali hrabrosti kročiti pod njen krov, zvanoj “party”), odvajkada predviđenoj za rušenje, koju sada konačno i ruše, su se odvijale probe, događale predstave, gradili smo instalacije koje smo potom stavljali na javne gradske površine, organizirani su maleni spektakli mladalačke mašte unatoč pljesnivim zidovima i krovnim gredama koje su, nitko ne zna kako, prkosile gravitaciji.

Objava nosača zvuka, doc.art.dr.sc. Goran Filipec, Odsjek za instrumentalne studije

Pijanist Goran Filipec, docent na odsjeku za instrumentalne studije, za vrijeme karantene i boravka u Valenciji objavljuje novi nosač zvuka s djelima za klavir hrvatskog skladatelja Blagoja Berse. Izdanje se nadovezuje na objavu prvog dijela Bersinih skladbi za klavir iz 2018. godine te zaključuje premijerni projekt snimanja cjelokupnog Bersinog klavirskog opusa.
Nosač zvuka objavljuje Naxos Music Group pod etiketom Grand Piano, specijaliziranoj za raritete klavirske literature.

KIŠNI SUMRAK I SLOBODNO DANAS – JA

(Osijek, 22. travnja 2020.)

Kada se spusti sumrak i miriše kiša!

Ispire sve prašne tragove prošlosti.

Miris prirode, treba i duboko udahnuti.

Nestašno zabaciti glavu! I naprijed dalje!

Zaroniti željama dublje, izbistriti pogled!

I ceriti se beznačajnostima!

Tiho opsovati – pokazati srednjak.

Je li nestalo radosti pravih svitanja?

Bolje je gledati reprizu? E, neću!

Preskočit ću lokvicu na asfaltu i zagrliti dugu.

Netko jači pomaže kuražnima!

Intuicija steže idealiste!

Ubijaju epizodne likove!

Hodam s vjetrom.

Pogledom pijem snove s vrbama Drave!

Letim s mirisom proljeća čekajući startnu utrku.

Ostavljam dah početnika!

Najbrži (i najuzoritiji) anđeo mi šapće!

Nevidljivi prst pokazuje putanju Neba.

Gubitnik je, iza mene, zaobiđen u prašini.

Još samo san, umorna soba i dan!

Dobro je imati prijatelja u sebi!

On ponovo nosi široki osmijeh i sunčani prah!

Slutim – nije Narcis, nego iskustvo.

Ojačan, dio MENE ide prema pobjedi!

Treba bježati negdje, no uvijek se vratiti sebi!

Sumrak kao duga, vraćen sebi – JA!

Aleph

Zanimljivo je kako je priroda, zalazak sunca i sve ostalo puno ljepše kada ste već dugo vremena zatvoreni u stanu,
studentica Lora Vukušić, Odsjek za kulturu, medije i menadžment

Studentica Ivona Žugec, Odsjek za kulturu, medije i menadžment