9. svibnja 2020.g.

Posted on Posted in Karantena

Never more, izv. prof. art. Davor Šarić, Odsjek za kreativne tehnologije

Student Davor Tarbuk, Odsjek za kazališnu umjetnost

Trisha Brown (1936 – 2017 ) jedna je od najutjecajnijih plesnih umjetnica 20. stoljeća,  pionirka američkog postmodernizma i dio newyorške avangardne umjetničke skupine Judson Dance Theatre koja je na scenu donijela ekonomični, tijelu prirođeni, tzv. „pješački“ pokret, pravo na eksperiment, improvizaciju i otvorenu igru s formom, prostorom i gravitacijom. Njezine koreografije se i danas izvode, a njezini umjetnički stavovi i ideje potiču na akciju i reakciju. Student Davor Tarbuk je kreirao odgovor i osebujnu posvetu neumornoj dami suvremene plesne scene.

Studentica Diana Mor, Odsjek za vizualne i medijske umjetnosti (Kolegij Crtanje II)

Studentica Gabriela Ilić, Odsjek za vizualne i medijske umjetnosti (Kolegij Crtanje II)

Studentica Karmela Janković, Odsjek za vizualne i medijske umjetnosti (Kolegij Crtanje II)

Student Leo Pavlović, Odsjek za vizualne i medijske umjetnosti, kolegij Kiparstvo (1.g. BA Likovna kultura)