Izv. prof. dr. sc. Jasminka Najcer Sabljak

konzultacije: četvrtkom uz prethodnu najavu e-mailom, 11 – 12 sati
kabinet: br. 36, Trg Sv. Trojstva 3
kontakt e-mail: jnajcersabljak@uaos.hr,  telefon: 098 / 897-103

dr. sc. Jasminka Najcer Sabljak, izvanredna profesorica na Akademiji za umjetnost i kulturu u Osijeku, diplomirala je povijest umjetnosti i povijest, magistrirala i doktorirala na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu. Radila je u Muzeju likovnih umjetnosti u Osijeku kao viša kustosica i voditeljica Zbirki slikarstva, crteža i grafike 18. i 19. stoljeća. Bavi se istraživanjem kulturne baštine istočne Hrvatske, posebno istraživanjem provenijencije te povijesti umjetničkih zbirki i kolekcionarstva, nabave umjetnina domaćih i stranih plemićkih obitelji, u razdoblju 18. i 19. stoljeća do sredine 20. stoljeća. Objavila je niz knjiga, stručnih i znanstvenih radova na tu temu od kojih se izdvajaju Likovna baština obitelji Pejačević (MLU, 2013.) i Likovna baština kneževa Odescalchi – od Lombardije i Rima do Iloka (MLU, DPUH, MGI, 2015.). Usavršavala se u Dresdenu, Grazu, Londonu. Suradnica je na znanstvenom projektu HZZZ „Umjetnost i država u Hrvatskoj od prosvjetiteljstva do danas“ IP-2018-01-9364.

BIOGRAFIJA

CROSBI Hrvatska znanstvena bibliografija