Carmina Burana za početak projekta Hungarian-Croatian Choir Workshop u sklopu međunarodnoga Interreg projekta CHOIR

Posted on Posted in Glazba_obavijesti, Obavijesti

U okviru projekta CHOIR koji je sufinanciran u sklopu Interreg V-A programa suradnje Mađarska – Hrvatska 2014. – 2020., zborovi Sveučilišta u Pečuhu i Akademije za umjetnost i kulturu Sveučilišta J. J. Strossmayera u Osijeku pripremaju i izvode zajednički umjetnički program. Zborovi se međusobno upoznaju preko upoznavanja sa zborskom kulturom partnera te pripremajući i izvodeći zajedničke koncerte u objema zemljama: u Osijeku, Slavonskom Brodu, Villányju i Pečuhu.
Na glazbenim radionicama zborovi obrađuju i pripremaju djela mađarskih (Zoltána Kodály) i hrvatskih zborskih skladatelja temeljena na karakterističnoj nacionalnoj glazbi te djelo Carmina Burana Carla Orffa.

Osječka izvedba održat će se 23. rujna 2021. g. u dvorištu Stare pekare, s početkom u 20 sati.

Carmina Burana plakat

Fotografije s Konferencije za medije održane 22. rujna 2021. g., u prostorima Akademije za umjetnost i kulturu u Osijeku

Putem upoznavanja s glazbenom kulturom Mađarske i Hrvatske, studenti tih dvaju sveučilišta stječu korisna iskustva nužna za studij.
Projekt doprinosi profesionalnom razvoju studenata, kvaliteti suživota dviju susjednih zemalja, održavanju prijateljskih odnosa temeljenih na kulturnoj produkciji i razmjeni.
Cilj je projekta osnaživanje postojeće dugogodišnje mađarsko-hrvatske suradnje. Mnogo je primjera kulturne suradnje koji nude brojne mogućnosti za kulturne susrete, a ovaj projekt doprinosi održavanju i unaprjeđenju dobrosusjedskih odnosa Mađarske i Hrvatske.

Choir brosura