Gostujuće predavanje Violete Đerković iz Fondacije Novi Sad 2021 – Europska prijestolnica kulture

Posted on Posted in Kultura_kreativne_obavijesti

U sklopu kolegija Menadžment organizacija civilnog sektora i kulturnih centara, kojeg izvode doc. dr. sc. Damir Šebo i dr. sc. Igor Mavrin, gostujuće predavanje održala je Violeta Đerković iz Fondacije Novi Sad 2021 – Europska prijestolnica kulture.

Studenti s Odsjeka za kulturu, medije i menadžment Akademije za umjetnost i kulturu mogli su doznati više o projektu kulturnih stanica, manjih kvartovskih kulturnih centara, koji se već dvije godine uspješno realizira u pripremnoj fazi za 2021. godinu, kada će Novi Sad ponijeti titulu kulturne prijestolnice. Koordintorica projekta studente je upoznala s radom dviju postojećih kulturnih stanica, Eđšeg i Svilara, realiziranih prema bottom-up modelu te najavila da će tijekom ove i iduće godine projektnu mrežu činiti desetak stanica, u Novom Sadu i u njegovom okruženju.

Na kraju predavanja uslijedio je i poziv na studijski posjet kulturnim stanicama Novog Sada tijekom iduće godine.