Znanstveno - umjetničko djelovanje

E-MAIL: tomislav.marijanovic@uaos.hr
KONZULTACIJE: ponedjeljak 11 do 12:30h, ured 29, zgrada Odsjeka za primijenjenu umjetnost

Viši tehničar - Odsjek za primijenjenu umjetnost

Predmeti:
         Digitalna grafika 1
         Digitalna grafika 2
         Računalna radionica - Illustrator
         Računalna radionica - Photoshop
         3D računalno modeliranje 1
         3D računalno modeliranje 2
         Web dizajn

Programi cjeloživotnog učenja:
        Web dizajn
        Snimanje i obrada digitalne fotografije

Tomislav Marijanović rođen je u Osijeku 5. kolovoza 1982. godine. Srednju školu, opću gimnaziju, završio je u Osijeku. Na Elektrotehničkom fakultetu u Osijeku 2005. godine upisuje Cisco akademiju mrežnih tehnologija koju je završio 2007. godine. Radno iskustvo stječe od 2008. godine do 2009. godine kao grafički dizajner, paralelno predaje Grafički dizajn na informatičkom učilištu Algebra. Od 2009. godine zaposlen na Umjetničkoj akademiji u Osijeku kao informatički referent i koordinator Informacijskog sustava visokog učilišta (ISVU) te upisuje Elektrotehnički fakultet u Osijeku, smjer informatika i stječe zvanje inženjera elektrotehnike i informatike. Od 2012. godine tehnički suradnik u nastavi na Odsjeku za likovnu umjetnost, od 2015. viši tehničar na Odsjeku za primijenjenu umjetnost.

Nagrade i priznanja:
2016. Priznanje Vijeća Akademije za izuzetan doprinos kreativnom oblikovanju umjetničkih projekata
2009. Posebna pohvala na Carnet Webfestivalu za web pristupačnost mrežnih stranica Umjetničke akademije u Osijeku

Radionice:
2017. Predavač na radionici Izrada logotipa u računalnoj grafici u sklopu državnog skupa profesora likovne kulture
2016. Predavač na radionici Dani Julija Knifera, Kniferica - radionica za osnovne škole
2016. Predavač i voditelj radionice na Festivalu znanosti, znanost i umjetnost - Nikola Tesla

Projekti:
2016. Predavač i voditelj projekta "Podučavanje osnovnoškolaca računalnoj grafici" u suradnji sa O.Š. Fran Krsto Frankopan.

Samostalno izradio projekte grafičkog dizajna, 3D vizualizacija i izrade web stranica:
Dječji vrtići Osijek, Artos, POP-up projekt, Ravlić, Hyundai, Renault, Podomont, Umjetnička akademija u Osijeku, Tehničko učilište Vinkovci, OŠ Fran Krste Frankopana, Studentski zbor u Osijeku, PBM, Lođa, Brevis Osijek, PAN – papirna industrija, PAN – trgovina, Pro-art, Tenis Klub Slavonija Žito, Pumpa servis, HDLU Osijek, OPG Bašić, Biscuit People, Ratio d.o.o., Domex, Poliklinika dr. Laušin, Body Gallery, Digital Point, Oksimoron i mnogi drugi. Samostalna realizacija 3d animacije kemijskog procesa pročišćavanja vode u svrhu snimanja filma tvrtke Tehnokom iz  Zagreba. 3D animacija za firmu Luka Tranzit. Izrada 3d zgrada i kuća.

Dugogodišnji reprezentativac Republike Hrvatske u karateu. Višestruki prvak države, treće mjesto na Europskom i peto na Svjetskom prvenstvu.
Karate sudac na državnoj razini. Karate trener.