Studenti Odsjeka za glazbenu umjetnost pod mentorstvom svojih profesora sudjelovali su na više značajnih glazbenih manifestacija, od koji kao najvažnije treba istaknuti: Međunarodno natjecanje pjevačkih zborova Anton Bruckner u Linzu (Austrija), Međunarodno natjecanje komornih pjevačkih zborova u Pečuhu (Mađarska), Natjecanje pjevačkih zborova Cro-patria u Splitu (Hrvatska), Olimpijada zborova u Xiamenu (Kina), Međunarodno natjecanje pjevača Lazar Jovanović u Beogradu (Srbija), Međunarodno natjecanje pjevača Vera Kovač Vitkai Novi Sad (Srbija),  Festival pijanizma Petar Krančević u Sremskoj Mitrovici (Srbija). Odsjek za glazbenu umjetnost utemeljio je Međunarodno pjevačko natjecanje Lav Mirski, koje se od 2013. održava u Osijeku. Studenti Odsjeka za glazbenu umjetnost osvajaju nagrade i na skladateljskim natječajima Hrvatskog sabora kulture, Europa u školi, Natjecanje klavirskih skladbi Fondazione Giorgio e Aurora Giovannini, Cavriago, (Italija). Studenti Klavira postali su diplomanti međunarodnog festivala pijanizma u Moskvi. Tamburaški ansambl Umjetničke akademije u Osijeku osvojio je brojne nagrade na 47. državnom natjecanju učenika i studenata glazbe i plesa. Studenti Odsjeka za glazbenu umjetnost sudjelovali su i u brojnim projektima, od kojih se istiću: glazbeno - scenska uprizorenja Johann Strauss, ml. Šišmiš, Henry Purcell: Didona i Enej, Giacomo Pucinni: Gianni Schicchi, mjuzikl: Barun Trenk (skladteljski autorski uradak studenata glazbene pedagogije Tonković, Ranogajec, Laušin, Gvozdanović, Čuvidić), praizvedbe Davor Bobić oratorij Izaija i kantata Jerihon, u suradnji s Pannonphilharmonic orchestra iz Pečuha i Puhačkim orkestrom HV, koncerti: Benjamin Britten: The World of a Spirit; John Rutter: Mass of a children, Carl Orff: Carmina Burana, Alexander L'Estrange: Zimbe! Studenti Odsjeka za glazbenu umjetnost objavljuju  u Artos online časopisu za umjetnost, znanost i kulturu Umjetničke akademije u Osijeku. Studenti uređuju i vode tri radijske emisije na Studenskom radiju UNIOS: Život glazbe emisija o umjetničkoj glazbi, Jazzionica emisija o jazz i blues glazbi i Chill out – room emisija o popularnoj glazbi. Emisije se emitiraju svakog tjedna, a moguće ih je poslušati na mrežnoj stranici http://radio.etfos.hr. Na Akademiji djeluju dva instrumentalna sastava Ubogi Lazar i Kocka šećera. U oba ansambla zajedno sviraju nastavnici i studenti s različitih Odsjeka i Katedri.