UGLEDNI PREDAVAČI NA UMJETNIČKOJ AKADEMIJI U OSIJEKU

• 3. travnja 2007. prof. Hans Peter Dott, predavač s Državne visoke škole za glazbu i izvedbene umjetnosti u Mannheimu (Njemačka), održao je predavanje pod nazivom „Glazbeni menadžment“

• 14. ožujka 2007. Tihomir Petrović, pedagog, glazbeni teoretičar i skladatelj, profesor na Glazbenoj školi Vatroslava Lisinskog i na Rock-akademiji u Zagrebu, održao je predavanje pod nazivom „Uloga teorije glazbe u nastavi; Predstavljanje Hrvatskoga društva glazbenih teoretičara i biblioteke društva“

• 21. studenog 2011. prof. dr. sc. Boris Senker, hrvatski dramatičar i profesor na Katedri za teatrologiju i filmologiju Odsjeka za komparativnu književnost na Filozofskom fakultetu u Zagrebu, održao je predavanje pod nazivom „Antička drama u očima profesora i pisca“

• 24. travnja 2012. Tomislav Medak, koordinator teorijskog te urednik izdavačkog programa Multimedijalnog instituta održao je predavanje pod nazivom „Na 'okidaču' autorskog prava: borbe oko autorskog prava u digitalnom dobu“

• 19. prosinca 2012. prof. dr. sc. Ivo Josipović, predsjednik RH, održao je predavanje pod nazivom „Glazba i politika“

• 9. siječnja 2013. Biljana Urban, pijanistica, održala je predavanje pod nazivom „Jedinstvenost modernizma Cloudea Debussyja“

• 19. ožujka 2013. Kata Mijatović, predstavnica Republike Hrvatske na 55. Izložbi likovnih umjetnosti - Venecijanski bijenale, predstavila je projekt pod nazivom „Između neba i zemlje“

• 11. srpnja 2013. Diana Ruiz Pino, oceanologinja i klimatologinja, dobitnica Nobelove nagrade za mir, održala je predavanje na temu klimatskih promjena, osobito na području Mediterana

• 7. studenog 2013. Adam Marks, američki pijanist, održao je predavanje pod nazivom „Praktični savjeti za samostalne umjetnike“

• 18. studenog 2013. prof. dr. sc. Darko Lukić, profesor s Akademije dramskih umjetnosti u Zagrebu, održao je predavanje pod nazivom „Što je nama produkcija danas?“

• 5. prosinca 2013. prof. dr. sc. Sibila Petlevski, održala je predavanje pod nazivom „Trilogija Tabu: Stanje sumraka u književnom tekstu i društvenom kontekstu“

• 15. siječnja 2014. mr.sc. Dubravko Hoić, član uprave Grupe Calzedonia održao je predavanje pod nazivom „Pravilo je da nema pravila“

• 20. siječnja 2014. izv. prof. Maria Kokotovića, profesor na Akademiji dramskih umjetnosti u Zagrebu, održao je predavanje s projekcijom svojih radova

• 28. veljače 2014. Alen Ožbolt, profesor kiparstva na Akademiji za likovno umetnost in oblikovanje u Ljubljani, održao je predavanje pod nazivom „Land Art“

• 19. ožujka 2014. doc. dr. sc. Nives Tomašević, urednica nakladničke kuće Naklada Ljevak, na održala je predavanje pod nazivom „Kreativna industrija: Hrvatska i Europa“

• 21. ožujka 2014. Davor Vrankić, likovni umjetnik, održao je predavanje pod nazivom „O crtežu“

• 8. svibnja 2014. Simone Mocenni Beck, pjesnik, slikar, kipar, skladatelj i pijanist održao je predavanje i predstavljanje svojih umjetničkih ostvarenja

• 11. ožujka 2015. godine Neven Mihić, kostimograf održao je predstavljanje kostimografskih radova i održan je razgovor s umjetnikom

• 26. studenoga 2015. godine Dinka Jeričević, scenografkinja i Mirjana Zagorec, kostimografkinja održan je razgovor s umjetnicama u HNK Osijek

• 5. travnja 2016. prof. dr. sc. Denis Poniž, profesor emeritus sa Akademije za kazalište, radio i film AGRFT (Ljubljana, Slovenija) i Instituta za slavistiku (Beč, Austrija) održao je predavanje Suvremeno slovensko kazalište i drama. Predavanje je bilo održano u sklopu kolegija Povijest 6: Moderna i postmoderna (nositelj kolegija prof. dr. sc. Sanja Nikčević) za studente 3. godine Studija glume i lutkarstva Odsjeka za kazališnu umjetnost, ali otvoreno i za javnost.