U ponedjeljak 24.4.2017.  je svečano otvoren 10. festival dječje knjige ''Monte Librić.''

Cijeli ovogodišnji Monte Librić održava se u Zajednici Talijana Pula od 24. do 30. travnja, dok su program pripremili redatelj i prodekan Umjetničke Akademije u Osijeku, Robert Raponja i profesor Hrvoje Seršić sa asistentima Katicom Šubarić i Nenadom Pavlovićem i naravno, naši osječki studenti glume i lutkarstva. Tokom svih dana festivala, studenti Umjetničke akademije u Osijeku sudjeluju u programu, animaciji publike a na zatvaranju festivala izvest će i lutkarsku predstavu " U potrazi za čudovištima". A profesor Hrvoje Seršić i asistent Nenad Pavlović vode radionicu pod nazivom "Lutke u sjeni".  Profesorica Livija Kroflin održala je predavanje "Lutke u edukaciji"