„Umjetnost i žena“ čiji je organizacijski nositelj Odsjek za primijenjenu umjetnost Umjetničke akademije u Osijeku, a selektorica festivala izv. prof. art. Božica Dea Matasić, nema za cilj izjednačiti „mušku“ i „žensku“ umjetnost, nego otvoriti prostor specifičnostima i svemu onome jedinstvenom što proizlazi iz autorskih ostvarenja žena. Prostor umjetničkoj interpretaciji onih djela koje su proizašla iz i od žena – to je, pojednostavljeno, smisao i cilj ovog festivala, koji se razvija i u svojoj budućnosti predviđa promjene i drugačiji pristup samom pogledu na umjetnost, a napose na žensku umjetnost – umjetnost žene.

Ove godine festival, koji je otvoren za sve zainteresirane, sadrži raznovrsni program, i to u vidu predavanja, radionica, koncerta, izložbe i plesa; sve će to obogatiti dva dana umjetničke posvećenosti ženi. Osim profesorica i studentica Umjetničke akademije u Osijeku program će izvoditi i gošće s Akademije likovnih umjetnosti u Zagrebu te Učiteljskog fakulteta u Zagrebu.

Privitci
Datoteka