U prigodi obilježavanja Dana Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku,

Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku, Umjetnička akademija u Osijeku, Grad Osijek i Turistička zajednica grada Osijeka pozivaju Vas

02. lipnja 2017. (petak), na Umjetničkoj akademiji u Osijeku (Kralja Petra Svačića 1/F):

• u 22:00 h na promociju filma o Zagrebačkoj filharmoniji „Kada jedna nota slijedi drugu…“; Mo. Dmitrij Kitajenko i Zagrebačka filharmonija

Dokumentarni film autorice Sande Vojković u produkciji HRT-a

Film obuhvaća recentne snimke koncerata Zagrebačke filharmonije s jednim od najvećih dirigenata današnjice Dmitrijem Kitajenkom. Njegova životna priča o profesionalnom putu isprepliće se s povijesnim trenutcima Zagrebačke filharmonije i njenim šefovima dirigentima – Milanom Horvatom, Lovrom pl. Matačićem, Mladenom Bašićem, Pavlom Dešpaljem, Kazushi Onom i Vjekoslavom Šutejem.

„Tajna velikog umjetnika je da će iz nepoznatih razloga posvetiti svu svoju snagu i život samo da bi bio siguran da jedna nota slijedi drugu… I pruži nam osjećaj da ima nešto dobro na svijetu.“ (Leonard Bernstein)

• u 23:55 h na prigodan koncert „Meeting Point 2“; Goran Končar, Zvjezdan Ružić i Ljerka Končar Gamulin feat. Ines Tričković

Koncert koji spaja violinu, violončelo, jazz vokal i piano

Prof. Goran Končar, violinist svjetske reputacije, zajedno s jazz pijanistom Zvjezdanom Ružićem i violončelisticom Ljerkom Končar Gamulin, uvodeći impresivni vokal Ines Tričković, kojemu je prilagodio novi repertoar, spaja klasične autore i prestižne jazz standarde.

Ulaz na oba događanja, promociju filma i koncert, je besplatan.