Međunarodna studentska kiparska
radionica Jarčevac 2017.

19.10.-28.10.2017.

Projekt Međunarodna studentska kiparska radionica Jarčevac uspješno se realizira od 2009. godine u istimenoj šumi, kod mjesta Petrijevci u blizini Valpova.

Na ovogodišnjoj devetoj po redu radionici Jarčevac u organizaciji Umjetničke akademije u Osijeku, sudjelovat će deset studenata od kojih dvoje studenata kiparskog odsjeka sa Akademije za glazbu i vizualne umjetnosti iz Pečuha, Mađarska, Ezster i Gergly, te sedam studenata Diplomskog studija Odsjeka likovne kulture Umjetničke akademije u Osijeku, Tamara Sekulić, Josipa Stojanović, Josip Barišić, Vinko Vidmar, Martina Kovačević, Stella Kovačević i Senka Banjac.

Na radionici, pod vodstvom umj.sur. Margarete Lekić i uz pomoć djelatnika Hrvatskih šuma, studenti će realizirati svoje skulpture velikih dimenzija u lipovom drvu. Većina radova će u budućnosti postati javne skulpture u sklopu Kampusa Sveučilišta J. J. Strossmayera u Osijeku.

Dosadašnje radionice bile su iznimno plodonosne i protekle su u kreativnom, komunikativnom i prijateljskom duhu.

Zatvaranje radionice i izložba ovogodišnjih radova biti će u subotu, 28.10.2017. u 14 sati u šumi Jarčevac.

Projekt je podržalo Ministarstvo kulture RH i Studentski zbor dok su Hrvatske šume d.o.o i HEP Plin d.o.o. sponzori radionice.