Umjetnička akademija u Osijeku i ove se godine uključila u obilježavanja Međunarodnog dana osoba s invaliditetom. S idejom organizatorice Mirne Sabljar, koordinatorice za studente s invaliditetom UAOS, da umjetnost posreduju svim građanima bez iznimaka, profesori i studenti Odsjeka za kazališnu umjetnost svoje su programe realizirali tako da ih mogu pratiti i osobe s invaliditetom. U prvom programu, u petak, 1. 12. 2017. studenti 2. godine preddiplomskog studija Glume i lutkarstva posjetili su polaznike i djelatnike Centra za odgoj i obrazovanje “Ivan Štark“ gdje su izveli predstavu Karola Čapeka Poštarska bajka.

U nedjelju, 3. 12. 2017. na Međunarodni dan osoba s invaliditetom Umjetnička akademija je otvorila vrata za zainteresirane građane te posebno pozvala slijepe i slabovidne osobe Osječko – baranjske županije. Za njih su studenti govorili Lirske i epske narodne hrvatske pjesme. Moderatorica programa, ujedno i jedna od mentorica studenata, izv. prof. Tatjana Bertok-Zupković oblikovala je program tako da izvođenje bude isključivo u govornoj formi, lišeno scene i scenografije. To je za studente bio poseban izazov jer je izvedba ovisila isključivo o njihovoj vještini govorne interpretacije. Za slijepe i slabovidne to je bila mogućnost doživljaja baštinske pisane riječ u govornom, umjetničkom izričaju. Uz Tatjanu Bertok-Zupković mentori su studentima bili Jasmin Novljaković, Selena Andrić i Katica Šubarić.