„Prikazanje života sv. Lovrinca mučenika“  Hvarskog pučkog kazališta gostuje  4.03. (nedjelja) u Slavoniji   - u  Vinkovcima u 11.15 crkva Sv Euzebija i Polonija a u Osijeku u 19.30 u konkatedrali.

Preporučuje se studentima (a i zainteresiranim profesorima)  ne samo zbog klasike na sceni (srednjovjekovnog teksta koji živi i danas), nego i zbog fenomena te predstave koja živi već 48 godina [Sanja Nikčević]  (od 1970.) i proputovala je cijeli svijet. Njihova svečana 250 izvedba otvorila je festival kršćanskog kazališta prošle godine (2016.). !!!! Traju tako dugo zbog  maestralne  režije, vrlo vješto riješene teške radnje,  glume ali poruke koju šalje iz one biti kazališta. Predstavu svi razumiju iako je na čakavici. Nakon što su je na Hvaru odgledala djeca iz Zagorja    otvorenih očiju i ustiju na kraju  su rekli: ovo je bilo - wow! Organizira UKI i MH Osijek.

Privitci
Datoteka