četvrtak, 31. siječnja 2019. godine u 19.00 sati u OSIJEKU

Gradska i sveučilišna knjižnica Osijek, Studijska čitaonica, Europska avenija 24

Lov na lažne vijesti

Na pojavu kojih izazova utječe širenje lažnih vijesti u javnom prostoru i raspravi ?

Kako novi mediji mogu promijeniti naš odnos prema činjenicama i utjecati na mišljenje ?

Na koji se način možemo suprotstaviti lažnim vijestima ?

Francuski institut u Hrvatskoj vas sa zadovoljstvom poziva na međunarodni okrugli stol vezano uz ova i sva ostala pitanja koja se mogu pojaviti tijekom rasprave koju će voditi:

·        Jacques Pezet, francuski novinar iz Berlina, suradnik rubrike CheckNews dnevnika Libération,

·        Tomislav Levak, predavač medijskih kolegija na Akademiji za umjetnost i kulturu u Osijeku ,

·        Lana Ciboci, predavačica na Edward Bernays Visokoj školi za komunikacijski menadžment u Zagrebu i potpredsjednica Društva za komunikacijsku i medijsku kulturu.

NJ. E. gospodin Philippe Meunier, veleposlanik Republike Francuske u Republici Hrvatskoj, otvorit će ovu večer rasprave.

Razmjene mišljenja odvijat će se na engleskom jeziku, dok će moderator istih biti Giovanni Vale, neovisni novinar iz Italije.

Očekujemo vas u velikom broju kako bismo zajedno podijelili, otkrili i osmislili nove ideje!