1. Međunarodna radionica umjetničke keramike Osijek bit će održana od 8. do 15. ožujka 2019. godine u prostorima kiparskih ateljea Odsjeka Likovne kulture Akademije za umjetnost i kulturu u Osijeku.  Radionica je projekt koji je podržan od Akademije za umjetnost i kulturu Sveučilišta J. J. Strossmayera u Osijeku i Ministarstva kulture Republike Hrvatske. Radionica započinje  8. ožujka 2019. u 11 sati i zamišljena je kao susret umjetnika i studenata. Ove, prve godine, pozvano je šest umjetnika i pet studenata iz Hrvatske i Srbije. Nakon saziva u galeriji Kazamat bit će organizirana izložba radova nastalih na radionici. Tijekom radionice bit će održano predavanje o suvremenoj umjetničkoj keramici asistentice Josipe Stojanović, a u organizaciji Zavičajnog muzeja Našice demonstrirat će se rad na lončarskom kolu u Podgoraču, rodnom mjestu Hinka Juhna, istaknutog hrvatskog kipara i keramičara.

Ovogodišnji sudionici radionice su slijedeći umjetnici:

1. doc.art. Dejan Duraković, akademski kipar koji je izlagao na mnogim samostalnim i skupnim izložbama u Hrvatskoj i inozemstvu, a od 2009. godine je scenograf manifestacije od međunarodnog i nacionalnog značaja Vinkovačke jeseni
  2. doc.dr.art. Ines Matijević Cakić koja je tijekom svoje bogate izložbene djelatnosti primila više nagrada za svoj rad te joj se radovi nalaze u mnogim značajnim fundusima i zbirkama
  3. izv.prof.dr.art. Goran Kujundžić koji je samostalno i grupno izlagao u Hrvatskoj i inozemstvu.
  4. Andrej Tomić, akademski slikar, koji je ostvario pet samostalnih izložbi i sudjelovao na više skupnih izložbi u Hrvatskoj, a pri HDLU-u Osijek je tijekom izložbene sezone 2017./2018. bio zadužen za vođenje galerije Kazamat u Osijeku
  5.  izv.prof. Slavko Živanović izlagao je na više samostalnih izložbi u Srbiji i skupnim  izložbama u Srbiji i inozemstvu i dobitnik je više nagrada za skulpturu, a radovi  mu se nalaze u mnogim kolekcijama muzeja i galerija.
  6. Ana Pichler Schmidt magistrirala je dizajn keramike i sudjelovala je na skupnim izložbama u Hrvatskoj i inozemstvu te je imala tri samostalne izložbe u Osijeku.

Studenti koji sudjeluju na radionici su s preddiplomskog i diplomskog studija Akademije za umjetnost i kulturu u Osijeku i Akademije za umjetnost u Novom Sadu. To su Klara König, Katarina Rasić, Mihaela Podboj, Maja Biondić i Glorija Monjov. Voditeljica radionica je umjetnička suradnica Margareta Lekić, a asistentica voditeljice je Josipa Stojanović.