Instituto Cervantes Zagreb – “Ciklus Otkrića 2021.”

Posted on Posted in Ured za projekte i suradnju_obavijesti

Srednjoeuropska mreža Instituta Cervantes u okviru svog programa “Glazbena slušaonica” raspisala natječaj za “Ciklus Otkrića 2021.” na koji se mogu javiti hrvatski, španjolski ili latinoamerički glazbenici koji žive u Hrvatskoj i izvode glazbu španjolskih skladatelja svih razdoblja i posebice skladatelja koji su svoja djela predstavili u Europi u XVII i XVIII stoljeću kao što su Mariana Martínez, Vicente Martín y Soler, Domènec Terradellas i dr.

Sudjelovati mogu studenti završne godine muzičke akademije koji izvode komornu glazbu, bilo kao instrumentalisti ili članovi komornih sastava. Rok za podnošenje prijedloga, to jest slanje programa i životopisa, je 9. veljače 2021. Postupak odabira i ocjenjivanja održat će se tijekom prvih 15 dana veljače 2021.

Odabrani izvođači birat će se prema kvaliteti i programu španjolske ili iberoameričke glazbe koju predlože, a pobjednik će održati koncert u nekom od gradova sudionika u projektu: Beču, Zagrebu, Bratislavi ili Ljubljani.

Detalji ovog natječaja dostupni su na poveznici:Instituta Cervantes