Interaktivno predavanje i radionica projekta „EU smo mi“

Posted on Posted in Kultura_kreativne_obavijesti, Studenti obavijesti

U okviru projekta „EU smo mi“ u ponedjeljak, 13. ožujka 2023. u Svečanoj dvorani Akademije za umjetnost i kulturu u Osijeku, K. P. Svačića 1g održat će se predavanje i radionica na kojima će se informirati javnost, s naglaskom na studentsku populaciju, o potencijalima koje EU programi financiranja nude zajednici, kako se potrebe zajednice artikuliraju u te programe te kako realiziranje istih doprinosi zajednici. Ovaj događaj proizlazi iz suradnje Hanza Media i Odsjeka za kulturu, medije i menadžment Akademije za umjetnost i kulturu u Osijeku.

Predavanje koje započinje u 10,00 sati održat će uvažena saborska zastupnica, gospođa Nataša Tramišak na temu slojevitosti, ali i konkretnosti te perspektiva EU fondova. Predavanje je interaktivno i uključuje pitanja studenata te raspravu.

Nakon toga, planiran je obilazak sveučilišnog Kampusa, jednog od projekata u Osječko-baranjskoj županiji, koji je sufinanciran EU sredstavima.

U završnom dijelu događanja studenti 1. godine diplomskog studija Menadžment u kulturi i kreativnim industrijama te Mediji i odnosi s javnošću predložit će i predstaviti svim prisutnima svoje projektne ideje koje bi se potencijalno mogle financirati iz EU fondova i tako doprinijeti razvoju zajednice. Predstavljene ideje bit će javno dostupne te će omogućiti raspravu i među drugim zainteresiranim društvenim skupinama.

Ovakav događaj doprinosi informiranju o dostupnosti EU sredstava i povećanju svijesti o njihovoj važnosti, ali i dodatno potiče studente na proaktivno razmišljanje i identificiranje potreba u zajednici. Uz navedeno, kroz javnu raspravu omogućava se uključivanje cjelokupne javnosti o tome gdje u zajednici usmjeriti EU sredstva.