Interlinking Student Journalism in Southeastern Europe

Posted on Posted in Studentski projekti

Studenti Odsjeka za kulturu, medije i menadžment

Mentor: Tomislav Levak, asistent

Opis

Ideja projekta je ostvariti međunarodnu suradnju između studenata Akademije za umjetnost i kulturu u Osijeku te studenata Fakulteta političkih nauka u Sarajevu. Projekt podrazumijeva razmjenu znanja i iskustava i jednih i drugih studenata koji rade u izdavačkoj i medijskoj djelatnosti. Studenti medijske kulture – koji inače redovito sudjeluju u stvaranju sadržaja za Sveučilišni glasnik kao službeno glasilo Sveučilišta u Osijeku te časopise Akademije, Notan i Artos – imat će prigodu predstaviti svoje časopise i svoje Sveučilište u Osijeku te prikupiti nova znanja vezana uz kontinuirani rast, tematiku i izdavaštvo te se upoznati sa izdavačima i studentima koji sudjeluju u realizaciji časopisa Fakulteta političkih nauka – „Sarajevski žurnal za društvena pitanja“ i naučno-stručnog časopisa “Socijalne studije”. Ovaj projekt izvrstan je nastavak suradnje između studenata koji se bave novinarstvom, odnosima sa javnošću te općenito medijima.