Izv. prof. art. Konstantin Krasnitski i studenti Klavira AUKOS-a na Muzičkoj akademiji u Sarajevu

Posted on Posted in instrumentalne_obavijesti

Muzička akademija Univerziteta u Sarajevu sa zadovoljstvom najavljuje gostovanje Konstantina Krasnitskog, istaknutog pijaniste i profesora na Akademiji za umjetnost i kulturu u Osijeku (AUKOS) koji će 22. i 23. travnja 2022. voditi majstorske radionice za studente Odsjeka za klavir MAS. U Sarajevu će se predstaviti i klasa ovog eminentnog profesora, pa će u petak, 22. travnja u Koncertnoj dvorani “Cvjetko Rihtman” u 19 sati, biti upriličen koncert na kojem će nastupiti mladi pijanisti Mihovil Begović, Kristina Hegeduš, Marijan Rugani i Martina Kuterovac. Repertoar će obuhvatiti djela Johanna Sebastiana Bacha, Franza Liszta, Aleksandra Skrjabina, Sergeja Rahmanjinova i Alberta Ginastere.