Klara Sironić – izvođačica na Beethoven maratonu

Posted on Posted in Beethovenov klavirski maraton

Klara Sironić sa sedam godina započinje muzičko obrazovanje u Glazbenoj školi u Varaždinu. Srednju glazbenu školu završava u Varaždinu, u klasi profesorice Lee Šantek. Posebno voli komornu glazbu. Tijekom srednjoškolskog obrazovanja svira u triu u sastavu violina, flauta i klavir. Ove godine upisuje klavir na Akademiji za umjetnost i kulturu u Osijeku, u klasi profesorice Mie Elezović. Na međunarodnim natjecanjima osvaja brojne nagrade. Sudjelovala je na seminarima kod eminentnih pedagoga poput Ivanke Kordić, Nine Patarčec, Srđana Čaldarovića, Đure Tikvice, Filipa Faka, Harija Guseka, Nataše Veljković. Triput nastupa uz pratnju Varaždinskog komornog orkestra od kojih dvaput u sklopu festivala „Varaždinske barokne večeri“.