Kristina Hegeduš – izvođačica na Beethoven maratonu

Posted on Posted in Beethovenov klavirski maraton

KRISTINA HEGEDUŠ, završila je osnovnu glazbenu školu u Vukovaru, a 2013. godine upisuje Srednju glazbenu školu F. Kuhača Osijek, u klasi mr. art. Sandre Mikulandra Tutavac. Tijekom srednjoškolskog obrazovanja sudjeluje na brojnim festivalima, te državnim i međunarodnim natjecanjima, gdje osvaja brojne nagrade kao solist, ali i kao član komornih sastava (trio i kvartet) u klasi mr. art. Vesne Coufal Jaić.

Godine 2017.,upisuje studij klavira na Akademiji za umjetnost i kulturu u Osijeku u klasi izv.prof.art. Konstantina Krasnitskog. Trenutno je student 4.godine preddiplomskog studija, a kao izvrsna studentica u 2019.god. osvaja Dekaničinu nagradu, te nagradu Grada Vukovara, za najbolje studente. Među zadnjima zapaženim rezultatima ističe sudjelovanje na 57. HDGPP-u, kao dio klavirskog kvarteta, pod mentorstvom doc. art. Mije Elezović, gdje na regionalnom i državnom natjecanju osvajaju 1.nagradu. Iste godine sudjeluje na 21. memorijalu Darko Lukić, i na koncertu studenata Akademije za umjetnost i kulturu Osijek u Poljskoj.