MDPI: Dostupno 30 APC vaučera za objavu u otvorenom pristupu

Posted on Posted in Znanost / istraživanja / centri

Švicarski izdavač znanstvenih časopisa u otvorenom pristupu Multidisciplinary Digital Publishing Institute (MDPI) i Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu sklopili su sporazum temeljem kojega je hrvatskoj znanstvenoj i akademskoj zajednici dostupno 30 APC vaučera (APC – Article Processing Charges) za objavu radova u otvorenom pristupu bez dodatnih troškova objave za autore.

U periodu od 1. travnja 2023. do 31. prosinca 2023. godine 30 radova predanih za objavu ispunjava uvjete za objavu u otvorenom pristupu prema ovom sporazumu.

Ova mogućnost odnosi se na sve hrvatske znanstvenike, odnosno autore za korespondenciju koje će se identificirati na temelju službenih e-mail domena matičnih ustanova.

Prije predaje rada za objavu potrebno se javiti na kontakt baze@nsk.hr.

Cjeloviti popis ustanova kojima je dostupna ova mogućnost i popis časopisa u kojima je moguće objaviti rad u otvorenom pristupu možete preuzeti na donjim poveznicama.

Popis ovlaštenih ustanova i pripadajuće e-mail domene

Popis časopisa u kojima je moguće objaviti rad u otvorenom pristupu

Za sva dodatna pitanja obratite nam se na baze@nsk.hr ili na 01 6164 172.

MDPI: Dostupno 30 APC vaučera za objavu u otvorenom pristupu