Na Akademiji održana radionica projektnoga menadžmenta u organizaciji Hanns-Seidel-Stiftung

Posted on Posted in Kultura_kreativne_obavijesti

Dana 14. studenoga 2022. na Akademiji za umjetnost i kulturu u Osijeku održana je radionica projektnoga menadžmenta u organizaciji Hanns-Seidel-Stiftung. Bila je to prva realizirana aktivnost u okviru nedavno potpisanoga sporazuma o suradnji između Akademije i navedene Zaklade.

Radionicu Project Cycle Management održao je magistar politologije Florijan Bašić, stručnjak za navedeno područje. Ona je organizirana za studente 3. godine preddiplomskoga studija Kultura, mediji i menadžment u okviru nastave iz kolegija Projektni menadžment kojega izvode doc. dr. sc. Marija Šain i asistentica Maja Haršanji. Na početku su okupljene pozdravili Aleksandra Markić Boban, ravnateljica zagrebačkoga ureda Hanns-Seidel-Stiftung, i Tomislav Levak, predavač na Odsjeku za kulturu, medije i menadžment Akademije. Cilj provedbe PCM radionice bio je upoznati studente s osnovnim alatima i instrumentima projektnoga ciklusa te približiti složen jezik i mehanizme pri prijavi projekta na otvorene pozive. PCM metodologija slijedi logiku cijeloga projektnog ciklusa – od razvoja projektne ideje do evaluacije završenog projekta i početka novog programskog ciklusa. Studentima je predstavljen jedinstven skup alata za planiranje i upravljanje projektima temeljen na Pristupu logičkog okvira (LFA) kako bi samostalno mogli raspisati projektne aktivnosti, realizirati projekte te provesti završnu evaluaciju. Kao primjer za razradu alata koristile su se teme lokalne samouprave, točnije okrugli stol koji bi se pod naslovom „Lokalna zajednica po mjeri čovjeka“ trebao održati 8. prosinca 2022. na osječkoj Akademiji, a u čijoj će pripremi i realizaciji sudjelovati i studenti.