Odsjek za instrumentalne studije / Video galerija

Koncertni intermezzo

Koncertni intermezzo//vol_6.

Beethoven međunarodni klavirski maraton 2020

U kontekstu globalne pandemije uzrokovane pojavom Covida-19 i otežanih uvjeta održavanja glazbenih događanja, Akademija za umjetnost i kulturu u Osijeku ustrajna je u obilježavanju 250-te obljetnice rođenja Ludwiga van Beethovena (Bonn, 1770. - Beč, 1827.). Beethoven međunarodnim klavirskim maratonom 2020, Akademija se pridružuje globalnoj proslavi u kojoj sudjeluju kako umjetnici tako i glazbene i obrazovne institucije zemalja pripadajućih zapadnoj glazbenoj kulturi.

Beethovenove 32 klavirske sonate jedan su od stupova klavirske literature. Skladane u vremenskom periodu od 1795. do 1822. godine, one ilustriraju evoluciju muzičkog stila autora kroz transformaciju klasičnih sonatnih kanona i otvaranje prema novoj epohi – romantizmu.

Osječki klavirski maraton okuplja istaknute učenike glazbenih škola, studente i renomirane pijaniste u cjelodnevnoj proslavi ove muzičke obljetnice.