Osnove glazbene kulture i umjetnosti

Posted on Posted in Razno

Program „Osnove glazbene kulture i umjetnosti“ približava svim zainteresiranim građanima osnovna znanja iz područja poznavanja glazbene umjetnosti i kulture putem upoznavanja osnova glazbenog jezika i pisma, glazbene teorije, osnova sviranja instrumenta i pjevanja te poznavanja glazbene literature.

Program je namijenjen pretežito srednjoškolskoj i studentskoj populaciji, no mogu ga upisati i svi ostali zainteresirani građani. Za pohađanje program nije neophodno ranije stečeno glazbeno predznanje nego program služi kako bi  kod polaznika pobudio i zadovoljio interese i sklonost prema  glazbenoj umjetnosti, omogućio im stjecanje temeljnih glazbenih znanja, razvoj glazbenih vještina sviranja i pjevanja te potaknuo razvoj kreativnih potencijala u glazbenom području.

Program započinje provjerom glazbenih sposobnosti na temelju kojih će se kreirati individualni kurikulum za svakog polaznika. Izvoditelji programa su nastavnici i suradnici Odsjeka za glazbenu umjetnost Akademije za umjetnost i kulturu u Osijeku te studenti diplomskih studija Glazbene pedagogije, Pjevanja i Klavira koji pod mentorstvom predmetnih nastavnika izvode jedan dio vježbi u okviru kolegija Pedagoška praksa.  Svi uključeni nastavnici i suradnici su glazbenici s bogatim iskustvom u realizaciji različitih formalnih i neformalnih oblika glazbenog obrazovanja te su i u javnosti prepoznati kao vrhunski stručnjaci  svom umjetničkom i pedagoškom radu.

Završetkom programa polaznici stječu osnovna znanja i vještine iz područja glazbene kulture i umjetnosti koja im omogućuju:

–           zadovoljenje potreba za osobnim rastom i razvojem u smjeru ostvarivanja vlastitih

glazbenih potencijala,

–           samostalno amatersko djelovanje u području glazbene umjetnosti,

–           usvajanje temeljnih znanja i vještina potrebnih za daljnji nastavak glazbenog

usavršavanja.

Po završetku programa polaznici će biti sposobni:

–           s razumijevanjem koristiti stečena znanja i vještine sukladno svojim sposobnostima,

–           razumjeti osnove glazbene umjetnosti i kulture.