Otvorena Izložba nagrađenih radova s 3. Međunarodnoga studentskoga biennala Kako preživjeti ljepotu?

Posted on Posted in Likovni_obavijesti, Obavijesti, Studenti obavijesti

Osijek, 30. lipnja 2020.

Otvorena je Izložba nagrađenih radova s Trećega međunarodnoga studentskoga biennala

Osijek, Galerija Knifer, 30. 6. – 13. 7. 2020.

U okviru 20. Osječkoga ljeta kulture otvorena je Izložba nagrađenih radova s Trećega međunarodnog studentskog biennala. Treći put u posljednjih šest godina, Akademija za umjetnost i kulturu u Osijeku organizirala je Međunarodni studentski biennale. Krajem prošle godine on je održan u prostoru zagrebačke Laube i u tom fascinantnom ambijentu industrijske arhitekture doživio je svoju novu afirmaciju. Podsjetimo, tema najnovijega Biennala bila je ljepota – kako je stvoriti ali, još važnije, kako je prepoznati u današnjem svijetu prepunom vizualnih fascinacija. Budući da je već u tradiciji Studentskog biennala da se nagrađene radove predstavi i izvan užega prostora u kojemu je izložba održana, ove godine Biennale gostuje u gradu iz kojega je i krenulo – u sjajnom novom prostoru Galerije Knifer u centru Osijeka. U sklopu Osječkog ljeta kulture, lokalna publika moći će od 30. lipnja do 13. srpnja vidjeti pet nagrađenih radova studenata pet europskih umjetničkih akademija i pet potpuno medijski različitih radova. S druge strane, radi se o pet radova povezanih jednom ključnom suprotnošću – odnosom forme i specifičnih trenutaka njezina de-formiranja. U svijetu materijalnih užitaka, kreiranje i destrukcija postaju sveobuhvatna metafora ljepote, a koja se pak rastvara i nestaje u medijskom spektaklu svakodnevice.

Za više informacija i fotografije: www.studentbiennial.com

Radno vrijeme galerije: čet.-pet. 18.00- 21.00h, sub. 19.00- 21.00h