Počinje stručna praksa studenata Akademije u Nogometnom klubu Osijek

Posted on Posted in Kultura_kreativne_obavijesti, Studenti obavijesti
Na osnovu sporazuma koji su ljetos potpisali Akademija za umjetnost i kulturu u Osijeku i Nogometni klub Osijek, ovoga mjeseca (studeni) kreće stručna praksa studenata s Odsjeka za kulturu, medije i menadžment Akademije u jednom od najvećih i najznačajnijih  sportskih kolektiva istočne Hrvatske.
Na taj će način početi vrijedna i zanimljiva suradnja između dva brenda ove regije – Akademije i Nogometnog kluba Osijek. Za početak više od 25 odabranih studenata četiri različite studijske godine – u rasponu od 2. godine preddiplomskoga studija do završne, 2. godine diplomskoga studija – tijekom ove akademske godine 2020./2021. pohađat će stručnu praksu u NK Osijek. Tamo će u različitim ulogama (sportski novinari, fotografi, videosnimatelji, voditelji društvenih mreža, sportski voditelji, sportski komentatori, digitalni dizajneri i sudionici e-sport događanja) stjecati značajno iskustvo, a njihov će fokus biti na pojačanoj promociji i predstavljanju dostignuća poznate i uspješne Škole nogometa Osijek koja obuhvaća čak 13 mlađih kategorija, od početnika do juniora. Koordinatori i mentori ove studentske stručne prakse su: doc. dr. sc. Damir Šebo i Tomislav Levak, asistent (Odsjek za kulturu, medije i menadžment Akademije), Mario Mihić (glasnogovornik NK Osijek), Borna Karlo Vinković i Anton Mršić (marketing NK Osijek).
Protekloga tjedna (3. studenoga) održan je i inicijalni sastanak koordinatora/mentora sa studentima, na kojemu su dogovorene studentske skupine i određeni zadatci. Stručna će se praksa odvijati u skladu s aktualnim preventivnim i zaštitnim mjerama propisanima zbog aktualne epidemiološke situacije. U okviru potpisanoga sporazuma predviđeni su i drugi planovi i projekti u suradnji Akademije i NK Osijek koji će biti predstavljeni u nastupajućim mjesecima.