Predavanje Vanje Gvozdića – Osnove animacije Tuchmarionette i Kopf-Schulter-Marionette

Posted on Posted in Karijerno savjetovalište, Kazaliste_obavijesti, kreativne_teh_obavijesti, Obavijesti

Ovom radionicom, prema modelu Albrechta Rosera, izradom i osnovama animacije Tuchmarionette uči se osnova razumijevanja složenih lutaka u jednostavnom obliku: ravnoteža utega, tkanine i drvenih kuglica.

Cilj Roserovog rada je jedinstvo konstrukcije i performansi. Tehnika mora služiti izražavanju. Roser uspoređuje lutke na koncu s glazbenim instrumentima koji omogućuju velik izbor preciznog i kreativnog izražavanja, istovremeno zahtijevajući potpunu koncentraciju na izvedbi.

Prezentirat će se animacija Kopf-Schulter marionette i Tuchmarionette. To su neuobičajeni tipovi marioneta s kojima se lutkarstvo u Hrvatskoj iznimno rijetko susreće.