Program za stjecanje kompetencija potrebnih za priznavanje kvalifikacija iz područja likovne i glazbene umjetnosti

Posted on Posted in Razno

Program za stjecanje kompetencija potrebnih za priznavanje kvalifikacija iz područja likovne i glazbene kulture i  umjetnosti nastao je kao odgovor na zahtjeve završenih studenata studija iz područja likovne i glazbene kulture i umjetnosti koji su svoje školovanja završili izvan teritorija Republike Hrvatske.

Naime prema odlukama  Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta odnosno njegovog

Stručnog povjerenstva za utvrđivanje odgovarajućih obrazovnih kvalifikacija za stjecanje prava na zapošljavanje u Republici Hrvatskoj na radnom mjestu učitelja u osnovnoj školi ili nastavnika u srednjoj školi iz područja likovne i glazbene kulture i umjetnosti identificirani su predmeti koji im najčešće nedostaju .

U svojim preporukama za daljnje obrazovanje pohađanjem nastave i polaganjem predmeta Stručno povjerenstvo upućuje polaznike na sveučilišta u Republici Hrvatskoj na kojem se u okviru cjeloživotnog obrazovanja izvode gore navedeni programi. Sveučilište u Zagrebu već izvodi takve programe, no budući da postoji određeni broj završenih studenta iz regije koja gravitira prema Osijeku  i Akademija za umjetnost i kulturu u Osijeku je odlučila ponuditi ovakav program cjeloživotnog učenja.

Završetkom programa polaznici stječu znanja iz područja  metodike umjetničkih predmeta odnosno nacionalne povijesti umjetnosti. Navedena znanja su nužna za uspješno izvođenje nastave u Republici Hrvatskoj na osnovnoškolskoj ili srednjoškolskoj razini.

UVJETI UPISA

Program za stjecanje kompetencija potrebnih za priznavanje kvalifikacija iz područja likovne i glazbene kulture i umjetnosti namijenjen je prvenstveno polaznicima  sa završenim studijem iz područja likovne i glazbene kulture i umjetnosti izvan Republike Hrvatske,  kojima nedostaju predmeti ponuđeni u ovom cjeloživotnom programu – Metodika nastave predmeta, Psihologija  obrazovanja i Nacionalna povijest umjetnosti, radi priznavanja kvalifikacije u svrhu zapošljavanja u Republici Hrvatskoj.