Razgovori u Srcu: o Zakonu o visokom obrazovanju i znanstvenoj djelatnosti i ISVU-u

Posted on Posted in Zic arhiva

“Zakon o visokom obrazovanju i znanstvenoj djelatnosti i ISVU” bit će tema nadolazećih Razgovora u Srcu koji će se održati 15. veljače 2023. godine s početkom u 13:30 sati.

Novi Zakon o visokom obrazovanju i znanstvenoj djelatnosti (ZVOZD) donio je veći broj izmjena u sustav znanosti i visokog obrazovanja kojima se akademska i znanstvena zajednica tek treba prilagoditi. Očekuje se donošenje i većeg broja novih ili osvježenih podzakonskih akata (pravilnika), ali bit će potrebno prilagoditi i informacijsku infrastrukturu kao podlogu za provođenje ZVOZD-a i tih pravilnika. Važan dio te informacijske infrastrukture je Informacijski sustav visokih učilišta (ISVU) – sustav za podršku administraciji i poslovanju visokih učilišta sa studentima, kojeg koristi preko 110 visokih učilišta u Hrvatskoj, više od 10 000 administratora i nastavnika te više od 140 000 studenata.

Uzevši u obzir količinu i složenost potrebnih prilagodbi ISVU-a novom Zakonu (od statusa studiranja studenta – redoviti ili izvanredni, istog studija pa sve do ocjenjivanja pojedinačnih ishoda učenja), Srce želi sa zajednicom raspraviti o načinima i provedbi prilagodbi ISVU-a te njihovim prioritetima.

Pozivamo stoga prorektore i prodekane za nastavu te ISVU koordinatore na druženje i razgovor koji će, u skladu s iskazanim potrebama zajednice, pridonijeti oblikovanju i provedbi prilagodbi ISVU-a te time odgovoriti na zahtjeve postavljene donesenim Zakonom.

Prijavite se za sudjelovanje i pridružite nam se na Razgovorima u Srcu o Zakonu o visokom obrazovanju i znanstvenoj djelatnosti i ISVU-u 15. veljače 2023. godine.