Ruben Habuda – izvođač na Beethoven maratonu

Posted on Posted in Beethovenov klavirski maraton

Ruben Habuda (22.03.2002., Osijek) svoj prvi susret s klavirom imao je u Glazbenoj radionici „Ars nova“ u Osijeku. S devet godina (2011.) upisuje Glazbenu školu Franje Kuhača Osijek, na preporuku tadašnje profesorice klavira Mihaele Hoffmann, koja mu je ujedno i mentorica prva tri razreda osnovnog glazbenog obrazovanja. Prve dvije godine srednje glazbene škole završio je u klasi profesorice Sunčane Turk i profesorice Sandre Mikulandre Tutavac. Od trećega razreda srednje škole učenik je glazbene škole Pavla Markovca u Zagrebu u klasi profesorice Jelice Kuzmin. Pohađao je brojne seminare kod poznatih pijanista i pedagoga. Dobitnik je brojnih prvih i drugih nagrada na regionalnim, nacionalnim i međunarodnim natjecanjima. U sklopu ciklusa Osječka muzejska srijeda u svibnju 2017. godine, Ruben je, kao najmlađi dosadašnji interpret u Koncernom ciklusu grada, održao svoj prvi samostalni koncert.