Studenti AUKOS na terenskoj nastavi u Staroj Pekari

Posted on Posted in Kultura_kreativne_obavijesti

Kako funkcionira osječki civilni sektor u području kulture i umjetnosti, koji su mogući smjerovi razvoja te mogući budući prostorni kapaciteti – odgovore na ta i brojna druga povezana pitanja mogli su doznati studenti 2. godine preddiplomskog studija Kultura, mediji i menadžment na osječkoj Akademiji za umjetnost i kulturu. U sklopu izbornog kolegija Menadžment organizacija civilnog sektora i kulturnih centara, kojeg realiziraju doc. dr. sc. Damir Šebo i dr. sc. Igor Mavrin, studenti su posjetili zgradu Stare Pekare u Tvrđi, prostor u nastajanju koji bi u budućnosti trebao imati  hostela i  društveno – kulturnog centra. O osječkoj civilnoj sceni studenti su mogli doznati više od Darije Walter, tajnice i projektne menadžerice udruge PLANTaža. Kako je trajala obnova i prenamjena zgrade te koji su planovi za Staru Pekaru pojasnile su Stela Geršić i Vesna Brezovac iz Grada Osijeka. U sklopu obilaska, studenti kulture, medija i menadžmenta posjetili su i jedini trenutni trajni sadržaj Stare Pekare – Muzej osobnih priča, proistekao iz projekta u kojem je Grad Osijek bio partner, dok je nositelj udruga Fade In.