Talijansko Ministarstvo vanjskih poslova nudi za 2023. god. mogućnost sufinanciranja razmjene asistenata, viših docenata, sveučilišnih profesora i predavača, stručnjaka, istaknutih osoba iz svijeta kulture ili djelatnika u kulturi

Posted on Posted in Znanost / istraživanja / centri

Potpore za razmjene asistenata, viših docenata, sveučilišnih profesora i predavača, stručnjaka, istaknutih osoba iz svijeta kulture ili djelatnika u kulturi

Talijansko Ministarstvo vanjskih poslova nudi za 2023. god. mogućnost sufinanciranja razmjene asistenata, viših docenata, sveučilišnih profesora i predavača, stručnjaka, istaknutih osoba iz svijeta kulture ili djelatnika u kulturi, u svrhu poticanja bilateralne suradnje na područjima od zajedničkog interesa, posebice između sveučilišta i istraživačkih centara.

Bitan uvjet za pristup ovom programu je postojanje službenog poziva upućenog od strane nekog talijanskog, odnosno hrvatskog sveučilišta ili kulturne ustanove u svrhu stručnog i istraživačkog rada.

I. Hrvatskim državljanima pozvanim na razmjenu u Italiju može biti dodijeljena _paušalna potpora za trošak noćenja do maksimalno 906,00 Eura (120,00 Eura dnevno za prvih 6 dana i 93,00 Eura za 7. i 8.). U izračun će biti uvršteni samo dani efektivnog održavanja kulturnih i/ili istraživačkih aktivnosti.__ _Ured VIII Glavne uprave za promicanje sustava zemlje zadržava pravo dodjele sredstava za broj dana manji od onog istaknutog u zahtjevu. Sredstva isplaćuje spomenuti Ured VIII posredstvom Talijanskog instituta za kulturu uplatom na tekući račun.

Zahtjev za sufinanciranjem moguće je poslati prije ili nakon održane misije koja ne može biti nakon 14.11.2023.
Zainteresirani kandidati trebaju Talijanskom institutu za kulturu u Zagrebu dostaviti, najkasnije do 8.11.2023.:

1. Izjavu koja zamjenjuje službenu potvrdu popunjenu na talijanskom obrascu (Prilog 1), a čiji se prijevod radi lakšeg popunjavanja nalazi u prilogu

2. poziv talijanske institucije na službenom memorandumu, s datumom, potpisom i naznačenim vremenom boravka kandidata u instituciji koja će ga ugostiti;

3. prihvat poziva od strane kandidata, također na memorandumu, s datumom i potpisom;

4. CV kandidata;

5. fotokopiju osobnog dokumenta kandidata

6. potpisan Dokument o zaštiti osobnih podataka na talijanskom obrascu (Prilog 6.), a čiji se prijevod nalazi u prilogu

7. eventualnu dodatnu korisnu dokumentaciju

8. osobne i bankovne podatke kandidata koje je potrebno popuniti i poslati isključivo u Word formatu na talijanskom obrascu (Prilog 8.), a čiji se prijevod nalazi u prilogu. Neće biti prihvaćeni dokumenti poslani u drugim formatima.

9. Kandidati kojima su odobrena sredstva dužni su podnijeti Završno izvješće o svojoj aktivnosti u Italiji u roku od 30 dana od završetka misije.

II. Za talijanske državljane predviđen je povrat 80% iznosa putnih troškova.

Zainteresirani kandidati trebaju Talijanskom institutu za kulturu u Zagrebu dostaviti:

2. poziv hrvatske institucije na službenom memorandumu, s datumom, potpisom i naznačenim vremenom boravka kandidata u instituciji koja će ga ugostiti;

4. CV kandidata;

5. fotokopiju osobnog dokumenta kandidata

7. Račun za plaćenu putnu ispravu koju je po završetku misije potrebno nadopuniti ukrcajnom kartom ako je riječ o avionu i putnim ispravama

8. eventualnu dodatnu korisnu dokumentaciju

9. osobne i bankovne podatke kandidata koje je potrebno popuniti i poslati isključivo u Word formatu na talijanskom obrascu (Prilog 8.), a čiji se prijevod nalazi u prilogu. Neće biti prihvaćeni dokumenti poslani u drugim formatima.

10. Kandidati kojima su odobrena sredstva dužni su podnijeti Završno izvješće o svojoj aktivnosti u Italiji u roku od 30 dana od završetka misije.

– Upute i prijavni obrasci na talijanskom >>> [1]

– Prijevod priloga za hrvatske građane >>> [2]