Treće međunarodno studentsko biennale

Posted on Posted in Likovni_obavijesti, Obavijesti

Pozivamo vas na otvorenje trećeg Međunarodnog studentskog bijenala

Lauba, Zagreb, 28. prosinca 2019., u 20 sati

Treće izdanje Međunarodnog studentskog bijenala u organizaciji Akademije za umjetnost i kulturu u Osijeku želi propitati kako, umjetnost danas i nova generacija umjetnika, gledaju na pojam ljepote; koliko je ljepota još uvijek moguća ili potrebna u umjetnosti; na koji je način procjenjivati i kako je tražiti. Na bijenalu ćete se upoznati sa studentskim radovima koji na najširi način problematiziraju problem lijepoga i njegov odnos spram ružnoga; vidjet ćete uzbudljiva umjetnička djela iz cijele Europe, koja pronalaze nove puteve ljepote, kako u tradicionalnim tako i u novim medijima; koja postavljaju pitanje znamo li uopće što je ljepota, o čemu ona danas ovisi i kako je stvoriti. Ako vas zanima uloga ljepote u razmatranju odnosa kapitalizma, globalizacije i suvremene civilizacije poslije slikovnog obrata – vidimo se na otvorenju!