Umjetnost hrvatskog lutkarstva: javne izvedbe predstavljanja hrvatske kulturne baštine namijenjene američkoj i hrvatsko-američkoj publici

Posted on Posted in Ured za projekte i suradnju_KREATIVNA EUROPA

Izvor financiranja: National Endowment for the Arts, United States of America

Početak projekta:  01.01.2020.

Završetak projekta:  31.12.2020.

Voditelj projekta: Izv. prof. dr. art. Jasmina Pacek, univ. spec. art. therap

Suradnici na projektu: izv. prof. artD. Maja Lučić Vuković,  doc. art. Tamara Kučinović, izv. prof. artD. Hrvoje Seršić

Opis projekta

Sveučilište Rider iz USA, organizirati će niz javnih nastupa i radionica predstavnika najtalentiranijih hrvatskih lutkara. Cilj projekta je izgradnja svijesti i razumijevanja hrvatske umjetnosti kroz lutkarstvo i približavanje lutkarskog kazališta novoj američkoj publici, od kojih mnogi možda nemaju pristup kvalitetnim umjetničkim sadržajima. Sveučilište Rider kroz dugogodišnje partnerstvo sa Sveučilištem Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku, ugostiti će tri nastavnika i jednog alumnia Akademije za umjetnost i kulturu koji su autori i izvođači navedenog predstavljanja.