Uvod u povijest umjetnosti i likovnu kulturu

Posted on Posted in Razno

Povijest umjetnosti jedini je teorijski segment koji se testira na prijemnim ispitima likovnih smjerova umjetničkih akademija, stoga postoji velika potražnja za programima ovog sadržaja.

Program „Uvod u povijest umjetnosti i likovne kulture“ odnosi se na upoznavanje polaznika s osnovnim pojmovima iz teorijskog područja povijesti umjetnosti. Ovaj program pruža mogućnost za nadogradnju srednjoškolskog programa iz povijesti umjetnosti, koji je u programu srednjoškolskog obrazovanja vrlo sažet, a često i izostavljen te pruža nadogradnju opće kulture.

Cilj ovog kolegija je upoznati polaznike s glavnim karakteristikama i obilježjima stilova kroz povijest umjetnosti od prapovijesti do danas.

Nakon odslušanoga kolegija student će biti sposoban za:

– analizu i vrednovanje likovnih umjetničkih djela

– usvajanje teorije o tehnikama, motivima, likovnom jeziku i sintaksi

– razlikovanje glavnih karakteristika i obilježja stilova kroz povijest umjetnosti od prapovijesti do danas na reprodukcijama umjetničkih djela, originalnim djelima u muzeju ili izložbama.