Vladimir Milošević – izvođač na Beethoven maratonu

Posted on Posted in Beethovenov klavirski maraton

Vladimir Milošević je rođen u Leskovcu gdje je završio osnovno i srednje muzičko obrazovanje u klasi prof. Mile Veljković. Osnovni i magistarski studij završava na Fakultetu muzičke umetnosti u Beogradu u klasi prof. Nevene Popović a nakon toga svoje usavršavanje nastavlja na prestižnoj pijanističkoj akademiji “Incontri col Maestro” u Imoli (Italija) gdje surađuje sa pijanistima kao što su Lazar Berman i Michel Dalberto, Zoltan Kočiš i na Ecole Normal de musique u Parizu. Aktivno nastupa kao solista i kao komorni glazbenik širom Europe i svijeta. Nastupao je u Francuskoj, Njemačkoj, Italiji, Velikoj Britaniji, Poljskoj, Belgiji, Litvi, Rusiji, Australiji, Brazilu, Sjedinjenim Američkim državama, Kini, Južnoj Africi, Maroku itd. Nastupao je kao solista sa Beogradskom filharmonijom, Simfonijskim orkestrom RTS-a, Orkestrom iz Bretanje, Filharmonijama iz Capetowna i Johanesburga, Simfonijskim orkestrom Porto Alegrea, Simfonijskim orkestrom NYCA iz New Yorka. Vladimir Milošević je redovan profesor na Katedri za klavir na Fakultetu muzičke umetnosti u Beogradu.