MEĐUNARODNI ZNANSTVENO I UMJETNIČKI
SIMPOZIJ O PEDAGOGIJI U UMJETNOSTI
Slider

Međunarodnim znanstvenim i umjetničkim simpozijem o pedagogiji u umjetnosti želimo potaknuti znanstvenike, umjetnike i stručnjake, koji pedagoški djeluju u različitim okvirima umjetničkog i odgojno-obrazovnog rada na nova istraživanja, uspostavljanje novih oblika suradnje te na taj način utjecati na značajniju afirmaciju umjetničke pedagogije. Simpozijem će se obuhvatiti interesni prostor glazbenih, likovnih, dramskih i plesnih umjetničkih pedagogija, kao i različiti oblici interdisciplinarnog djelovanja u kulturi, umjetnosti i obrazovanju.

Namjera Simpozija je okupiti umjetnike, znanstvenike i prosvjetne djelatnike iz zemlje i inozemstva:

•   profesore Umjetničkih akademija (glazbenih, likovnih, dramskih, plesnih) i drugih visokoškolskih ustanova koje komuniciraju s temom simpozija;

•   učitelje i nastavnike u predškolskim ustanovama, osnovnim i srednjim školama, umjetničkim školama i visokim učilištima;

•   djelatnike u kulturi: u kazalištima, muzejima, galerijama, medijima, kulturno-umjetničkim društvima te u drugim djelatnostima odgoja, obrazovanja, znanosti i kulture;

•   studente preddiplomskih, diplomskih i doktorskih studija iz navedenih područja, kao i sve zainteresirane za tematiku skupa.

2. Međunarodni znanstveno i umjetnički simpozij o pedagogiji u umjetnosti

Poziv za sudjelovanje

1. POZIV ZA SUDJELOVANJE

Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku,

Umjetnička akademija u Osijeku organizira

Međunarodni znanstveni i umjetnički simpozij o pedagogiji u umjetnosti

Komunikacija i interakcija umjetnosti i pedagogije

koji će se održati od 12. do 14. listopada 2017. godine

na Umjetničkoj akademiji u Osijeku, Republika Hrvatska.

Način i sadržaj rada:

Plenarna predavanja, usmena izlaganja, skupne rasprave, poster prezentacije, okrugli stolovi, radionice.

Aktivno sudjelovanje (znanstveni, umjetnički i stručni rad):

a) Usmeno izlaganje – 15 do 20 minuta, sažetak treba sadržavati kratak sadržaj izlaganja s naznačenim ciljem, najvažnije rezultate i zaključke koji će biti prezentirani (do 300 riječi).

b) Poster prezentacija - maksimalna dimenzija je 90 × 120 cm, okomito usmjerenje, u sažetku treba navesti kratak sadržaj izlaganja s naznačenim ciljem, najvažnije rezultate i zaključke koji će biti prezentirani (do 300 riječi).

c) Radionica – 45 do 60 minuta, sažetak treba sadržavati cilj i svrhu radionice s kratkim prikazom teme i sadržaja aktivnosti (do 250 riječi), također potrebno je poslati i opis planiranog programa aktivnosti/hodogram (do 150 riječi)

d) Bez izlaganja/radionice/poster prezentacije.

Radovi će biti objavljeni u Zborniku radova.

Sudionici Simpozija s izlaganjem rada dobivaju službenu potvrdnicu o sudjelovanju.

Sudionici Simpozija bez izlaganja/radionice/poster prezentacije dobivaju službenu potvrdnicu o stručnom usavršavanju.

Tematska područja Simpozija:

1. Moderni oblici komunikacije u glazbenoj, likovnoj, kazališnoj, plesnoj pedagogiji

2. Interakcija glazbene, likovne, kazališne, lutkarske, medijske, filmske, plesne, primijenjene umjetnosti i pedagogije

3. Interdisciplinarna interakcija između umjetničkih područja i pedagogije

Važni datumi:

•  Rok za slanje sažetka: do 1. srpnja 2017.

•  Obavijest o prihvaćanju sažetka: 10. srpnja 2017.

•  Rok za slanje cjelovitog rada: do 10. rujna 2017.

•   Registracija:

a) sudjelovanje koje uključuje prijavu rada – od 1. lipnja do 10. rujna 2017.

b) sudjelovanje bez prijave rada – do 1. listopada 2017.

Autori i ostali sudionici simpozija trebaju se registrirati putem on-line prijave na web stranici Umjetničke akademije www.uaos.unios.hr (direktan link) ili prijavu poslati na službenu adresu elektroničke pošte: sympos2@uaos.hr

Kotizacija:

Za sudionike s izlaganjem rada:

•  500 kn (66 Eura)

•  Doktorandi i studenti: 400 kn (53 Eura)

Za sudionike bez izlaganja rada:

•  400 kn (53 Eura)

Uplatu kotizacije potrebno je izvršiti na žiro račun Umjetničke akademije u Osijeku Žiro račun (Zagrebačka banka) 2360000-1102162739 IBAN: HR4523600001102162739 (1102162739) SWIFT: ZABAHR2X, OIB: 91228649514

Svrha uplate: Kotizacija za Simpozij

Kotizacija uključuje: