8. međunarodno pjevačko natjecanje „Lav Mirski”

8. međunarodno pjevačko natjecanje Lav Mirski 2020

održat će se od 08. do 10. svibnja 2020.

8th international singing competition Lav Mirski 2020
   8th - 10th May 2020

Međunarodno pjevačko natjecanje Lav Mirski utemeljeno je 2013. godine. Natjecanje promovira i pomaže mlade pjevače na putu njihovog obrazovnog i profesionalnog formiranja. Zasniva se na visokim profesionalnim načelima organizacije i umjetničke kvalitete, kontinuirano generira pjevačku izvrsnost te predstavlja bogatstvo i raznovrsnost vokalne umjetnosti, talenata i kreativnosti mladih umjetnika.

Natjecatelji pristižu iz brojnih zemalja: Mađarska, Bosna i Hercegovina, Izrael, Hrvatska, Srbija, Norveška, Irska, Crna Gora, Rumunjska, Austrija, Slovenija, Sjedinjene Američke Države. Riječ je o mladim pjevačima: učenicima, studentima i završenim, školovanim umjetnicima do 32 godine starosti. Do sada ih je u Osijeku nastupilo više od 250. Broj izvođača na Međunarodnom pjevačkom natjecanju Lav Mirski svake godine raste, kao i broj glazbenih institucija i zemalja iz kojih kandidati dolaze. Natjecatelje ocjenjuje stručni ocjenjivački žiri kojeg čine renomirani pjevači, vokalni pedagozi i dirigenti međunarodnog ugleda.

Za najbolje izvođače osigurane su brojne vrijedne nagrade partnera i sponzora natjecanja. Prvonagrađeni natjecatelji pored novčanih i prigodnih nagrada, osvajaju i posebnu intendantovu nagradu što im omogućava nastup u opernom ili koncertnom programu Hrvatskog Narodnog Kazališta u Osijeku u sklopu redovite sezone. Nastup na natjecanju prilika je za prezentaciju postignuća ustrajnog pjevačkog rada, krajnji izvođački trenutak višegodišnjeg glazbenog obrazovanja, uvježbavanja i pripreme te profesionalna prilika za izlazak na solističku scenu.

Natjecanje Lav Mirski jedino je natjecanje ovog tipa u istočnom dijelu Republike Hrvatske te specifično i jedinstveno prema svojoj programskoj koncepciji u cijeloj državi (raznovrsnost glazbenih stilova i programska otvorenost, brojne pjevačke kategorije formirane prema dobi pjevača kao i prema vrsti glazbene literature). Grad Osijek je ovim natjecanjem dobio međunarodno prepoznatljiv kulturni brend, visoke kvalitete i umjetničke profiliranosti te se time upisao kao važan glazbeni centar na planu umjetničkih događanja šireg internacionalnog značenja. Ovo natjecanje ima karakter javne kulturne manifestacije, stoga su svi događaji na natjecanju ujedno i izuzetni koncerti koje prati šira društvena javnost. Svakog proljeća tokom trajanja natjecanja, grad Osijek živi u znaku višednevnih svečanosti vrhunske vokalne glazbe. Postignuća ostvarena na natjecanju Lav Mirski svoju daljnju diseminaciju pronalaze u vidu profesionalnih angažmana mladih pjevača, permanentnog umjetničkog usavršavanja, razmjeni iskustava i uspostavljanja kulturnih suradnji u zemlji i inozemstvu.

7. Međunarodno pjevačko natjecanje „Lav Mirski”

7. međunarodno pjevačko natjecanje Lav Mirski 2019
održat će se od 03. do 05. svibnja 2019.

7th international singing competition Lav Mirski 2019
3th - 5th may 2019.