sveučilišni prijediplomski studij

/ GLUMA I LUTKARSTVO

U tri godine naučit ćeš ono najvažnije o glumi i lutkarstvu, vlastitom tijelu i glasu, praksi i teoriji. Upoznat ćeš se s glumačkim i animacijskim tehnikama, suočavajući ih i preispitujući jedne kroz druge. Uzbudljivo putovanje od igre do umjetnosti započet će u tebi, tvom tijelu, misli i emociji, da bi nastavilo kroz rad s partnerima i osnovnim tipovima lutaka te završilo u bogatstvu žanrova i vlastite, znanjem obogaćene kreativnosti. Putem ćeš upoznati osnove i posebnosti scenskog pokreta, plesa i govora, a sve će začiniti i povezati povijest i teorija kazališne i lutkarske umjetnosti kao nužna partnerica prakse. U tom ćeš partnerskom odnosu, gradeći sebe, paralelno izgraditi vlastitu (samo)kritičku svijest o izvedbenim umjetnostima i sebe u njima.

Što ćeš raditi na studiju?

● Naučit ćemo te tehnike glume i animacije osnovnih tipova lutaka.
● Bavit ćeš se sobom, svojim pokretom i glasom te odnosom s partnerom.
● Upoznat ćeš se s lutkarskim tehnikama.
● Savladat ćeš osnove povijesti i teorije kazališne i lutkarske umjetnosti.

Što ćeš raditi poslije studija?

● Moći ćeš glumiti u kazalištu, na filmu, televiziji i radiju.
● Moći ćeš postati dio glumačkog ili lutkarskog ansambla.
● Bit ćeš sposoban stvarati vlastite projekte
● Bit ćeš sposoban za široku paletu televizijskih i medijskih poslova.