sveučilišni prijediplomski studij

/ DIZAJN ZA KAZALIŠTE, FILM I TELEVIZIJU

Vjerojatno već znaš da je ovo jedini studij s područja primijenjene umjetnosti u Hrvatskoj, ali i susjednim zemljama na kojem se obrazuju budući kostimografi, scenografi, oblikovatelji lutaka i lutkarski tehnolozi. Pored super-kreativnih i zabavnih stvari koje ćeš ovdje raditi, nije loše znati da kazalištima nedostaju profesionalni scenografi, kostimografi, zatim profesionalni stručnjaci za izradu lutaka, lutkarske rekvizite i scenografije. Drugim riječima: tvoje buduće zanimanje je traženo. Ono što će ti se posebno svidjeti jest da ti ovaj studij otvara i mogućnost nastavka studija, kada još bolje upoznaš sebe i svoje potencijale, na nekom od srodnih programa sa širega područja vizualnih, izvedbenih i primijenjenih umjetnosti, novih medija, dizajna ili teorije. Da, sve to na našoj Akademiji!

Što ćeš raditi na studiju?

● Upoznat ćemo te s osnovnim likovnim tehnikama.
● Učit ćeš o teoriji kazališta, filma, performansa i vizualnih umjetnosti.
● Upoznat ćeš temeljna načela teorije i prakse oblikovanja.
● Dizajnirat ćeš u različitim materijalima: tekstilu, papiru, drvu i metalu.
● Samostalno ćeš realizirati animirane filmove

Što ćeš raditi poslije studija?

● Bavit ćeš se kostimografijom i scenografijom u kazalištu ili na filmu.
● Radit ćeš za dramske, operne, plesne, dječje i lutkarske predstave.
● Bavit ćeš se oblikovanjem i izradom lutaka, maski i scenskih rekvizita.
● Bavit ćeš se realizacijom animiranih filmova.