Završnica projekta Dani Paje Kolarića

Posted on Posted in instrumentalne_obavijesti, Kultura_kreativne_obavijesti, Obavijesti, Studenti obavijesti

Akademija za umjetnost i kulturu
Sveučilišta J. J. Strossmayera u Osijeku
pod pokroviteljstvom Grada Osijeka

poziva vas na

Svečanu premijeru
biografskog dokumentarno-igranog filma
Sanjar s tamburom
koja će se održati
u ponedjeljak, 25. travnja 2022. u 18:30 sati
u dvorani Vikarijata u Osijeku – područni ured Nadbiskupskog ordinarijata
(J. J. Strossmayera 58, Osijek).

Osječanin Pajo Kolarić začetnik je hrvatske tamburaške glazbe, pjevač, svirač, skladatelj, tekstopisac, političar i filantrop, a 2021. godina zaokružuje 200 godina od njegova rođenja.
Premijerom filma, predstavljanjem CD-a i Zbornika radova s Međunarodnog interdisciplinarnog umjetničko-znanstvenog skupa Pajo Kolarić i njegovo doba, zaključujemo projekt
obilježavanja 200- te godišnjice rođenja Paje Kolarića. Ovaj Projekt ima edukativni, prezentacijski i povijesni karakter. Predstavlja spoj arhaičnog i suvremenog izričaja kroz aktivnosti koje su bile ponuđene građanima svih dobnih skupina, ali i kao turistički proizvod kroz prezentaciju osječkih povijesnih osoba te glazbene i kulturne baštine.