AkaMEDIA za srednjoškolske nastavnike i knjižničare

Posted on Posted in Razno

Naziv projekta: AkaMEDIA za srednjoškolske nastavnike i knjižničare

Vrijeme održavanja:

2. svibnja 2021. – 30. lipnja 2021. g.

27. siječnja 2020. – 6. ožujka 2020.g.

Projekt financira: Agencija za elektroničke medije (AEM), Zagreb

Voditelji projekta: dr. sc. Snježana Barić-Šelmić, poslijedoktorandica i Tomislav Levak, asistent

Ideja projekta je provoditi interaktivne radionice za srednjoškolske nastavnike i knjižničare, kako bi se dodatno podcrtala iznimna važnost (novo)medijske pismenosti. Sadržaj radionica multimedijalan je i interaktivan te na jedan suvremen i zanimljiv način razvija kompetencije i znanja potrebna za kritičko promišljanje i valoriziranje (novo)medijskoga sadržaja. Današnje vrijeme traži aktivnoga korisnika medijskoga sadržaja (publiku) koji ne samo da isti konzumira i tumači i stvara značenja, nego ga i proizvodi. Nove generacije (digitalni urođenici) socijaliziraju se unutar novomedijskoga, digitalnoga okruženja, stoga je iznimno važno dodatno im osnažiti svjesnost i važnost tumačenja i stvaranja značenja te kritičkoga promišljanja i analiza (novo)medijskoga sadržaja. Ovaj projekt ima za cilj dodatno educirati srednjoškolske nastavnike i knjižničare u području (novo)medijske pismenosti kako bi oni ista znanja mogli dalje diseminirati prema svojim učenicima.

AkaMEDIA 2021

25. svibnja 2021. g. – Našice, Srednja škola Isidora Kršnjavoga – smjerovi: gimnazija, ekonomist, tehničar za elektroniku i računalstvo, predstavnici  Aktiva Hrvatskoga jezka i umjetnosti te profesorice Hrvatskoga jezika i knjižničarke.

2. lipnja 2021. g.Đakovo, Srednja strukovna škola Antuna Horvata – smjerovi: tehničar za računalstvo, strojarski računalni tehničar, fotograf te profesorice Hrvatskoga jezika, Povijesti i knjižničarke.

15. lipnja 2021. g. – Đakovo, Gradska knjižnica i čitaonica – nazočni knjižničari iz Đakova, Drenja i Piškorevaca.

16. lipnja 2021. g. – Osijek, Gradska i sveučilišna knjižnica – nazočni knjižničari iz Osijeka i Belog Manastira.

AkaMEDIA 2020

Glas Slavonije “Radionice medijske pismenosti za srednjoškolske nastavnike i knjiznicare”

17.2.2020. Predavanje i radionica “Medijska pismenost” u Trgovačkoj i  komercijalnoj srednjoj školi “Davor Milas” Osijek

19.2.2020. Predavanje i radionica “Medijska pismenost” u II. gimnaziji Osijek