AkaMEDIA za srednjoškolske nastavnike i knjižničare

Posted on Posted in Razno

Naziv projekta: AkaMEDIA za srednjoškolske nastavnike i knjižničare

Vrijeme održavanja: 27. siječnja 2020. – 6. ožujka 2020.g.

Projekt financira: Agencija za elektroničke medije (AEM), Zagreb

Voditelji projekta: Snježana Barić-Šelmić, asistentica i Tomislav Levak, asistent

Ideja projekta je provoditi interaktivne radionice za srednjoškolske nastavnike i knjižničare, kako bi se dodatno podcrtala iznimna važnost (novo)medijske pismenosti. Sadržaj radionica multimedijalan je i interaktivan te na jedan suvremen i zanimljiv način razvija kompetencije i znanja potrebna za kritičko promišljanje i valoriziranje (novo)medijskoga sadržaja. Današnje vrijeme traži aktivnoga korisnika medijskoga sadržaja (publiku) koji ne samo da isti konzumira i tumači i stvara značenja, nego ga i proizvodi. Nove generacije (digitalni urođenici) socijaliziraju se unutar novomedijskoga, digitalnoga okruženja, stoga je iznimno važno dodatno im osnažiti svjesnost i važnost tumačenja i stvaranja značenja te kritičkoga promišljanja i analiza (novo)medijskoga sadržaja. Ovaj projekt ima za cilj dodatno educirati srednjoškolske nastavnike i knjižničare u području (novo)medijske pismenosti kako bi oni ista znanja mogli dalje diseminirati prema svojim učenicima.

Glas Slavonije “Radionice medijske pismenosti za srednjoškolske nastavnike i knjiznicare”

17.2.2020. Predavanje i radionica “Medijska pismenost” u Trgovačkoj i  komercijalnoj srednjoj školi “Davor Milas” Osijek

19.2.2020. Predavanje i radionica “Medijska pismenost” u II. gimnaziji Osijek

27.2.2020. Predavanje i radionica “Medijska pismenost” u Ugostiteljsko-turističkoj školi Osijek