izv. prof. ArtD. Maja Lučić, pročelnica Odsjeka

kabinet: Dnevni boravak/predavaonica br 2. , Kralja Petra Svačića 1/F
kontakt e-mail: maja_lucic@yahoo.com,  telefon: 0993126183

Maja Lučić

rođena je u Osijeku gdje je završila Osnovnu školu, Isusovačku klasičnu gimnaziju i srednju galzbenu školu Franje Kuhača – teoretski smjer. Po završetku srednje škole otišla je u Bratislavu, u Slovačku gdje je na Kazališnom odsjeku Umjetničke akademije diplomirala lutkarstvo i glumu, a nakon toga i doktorirala lutkarstvo. Sudjelovala je na brojnim glumačkim, lutkarskim i plesnim stručnim usavršavanjima, seminarima i radionicama u Hrvatskoj i inozemstvu.
Od listopada 2008. godine zaposlena je na Odsjeku za kazališnu umjetnost, smjer gluma i lutkarstvo, Umjetničke akademije u Osijeku, kasnije Akademije za umjetnost i kulturu u Osijeku, gdje kao izvanredni profesor sudjeluje u izvođenju nastave kolegija lutkarske animacije na preddiplomskom i diplomskom studiju, a mentor je na završnim i diplomskim lutkarskim ispitima od kojih se neki ne samo zapaženi nego i nagrađivani na hrvatskim, ali i međunarodnim festivalima.

Kao glumica, lutkarica i redateljica surađuje s kazališnim kućama u Hrvatskoj i inozemstvu.

Dobitnica je nekoliko nagrada od kojih je najzapaženija Nagrada hrvatskog glumišta za izuzetno ostvarenje mladih umjetnika do 28 godina za ulogu Solange u predstavi Damira Mađarića Sluškinje” u izvedbi Gradskog kazališta “Joza Ivakić” u Vinkovcima.

KRATKI OPIS RADIONICE – RUČNA MIMIČKA LUTKA – ZIJEVALICA:

U sklopu radionice polaznici će se upoznati s osnovnim principima lutkarske animacije ručne lutke – zijevalice. Istraživat ćemo impuls govora lutke, način otvaranja usta, baviti se animacijom u dvoje, korištenjem partnerove druge ruke, upoznati razlike u animaciji paravanske lutke i otkrivene animacije. Naučeno ćemo pokušati prikazati kratkim etidama koje ćemo predstaviti posljednji dan radionice kratkom prezentacijom.

BIOGRAFIJA

Bibliografija umjetnika