izv. prof. dr. sc. Ivica Šola

konzultacije: prema dogovoru
kabinet: broj 12,  adresa: Trg sv Trojstva 3
kontakt e-mail: ivica.sola1@inet.hr,  telefon:098256665

Izv. prof. dr. sc. Ivica Šola je rođen 28. kolovoza 1968. godine u Đakovu, gdje je pohađao osnovnu i srednju školu. Teologiju je diplomirao na Katoličkom bogoslovnom fakultetu u Zagrebu 1995. godine. Na Alfonsianumu u Rimu 1998. godine magistrira na temu iz židovske filozofske misli pod naslovom „I significati del concetto della decisione nella filosofia di Martin Buber“ . Od 2008. godine radi i kao gost predavač na Hrvatskim studijima Sveučilišta u Zagrebu (Odsjek za komunikologiju) gdje predaje nekoliku kolegija iz medijske kulture i publicistike. Od iste godine redoviti je predavač na
Komunikološkoj školi Matice hrvatske koja okuplja najbolje studente novinarstva sa Fakulteta političkih znanosti u Zagrebu i Hrvatskih studija. 2012. godine doktorirao je na KBF-u u Zagrebu s temom iz filozofije L. Pareysona pod naslovom «Etički aspekti filozofije Luigija Pareysona. Istina, sloboda, osoba». Bavio se i poduzetništvom (izdavačkim): bio je predsjednik Nadzornog odbora Glasa Slavonije od 2009 – 2011. Urednik posebnih izdanja Glasa Slavonije od 2004. do 2009, kao i zamjenik glavnog urednika. Predsjednik je odjela za medije Matice hrvatske u Osijeku. Kao publicist piše za mnoge dnevnike i revije u RH i inozemstvu (BiH, Švicarska, Slovenija…) Na Odjelu za Kulturologiju Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku, gdje je stalno zaposlen, bio je predstojnik Katedre za medijsku kulturu u dva mandata, gdje danas predaje etiku medija i kolegije iz odnosa religije i kulture te medija i društva . Autor je više desetaka znanstvenih i stručnih članaka i knjiga. Izabran je u interdisciplinarnom području teologija i komunikacijsko informacijskih znanosti. Živi sa obitelji u Bilju kraj Osijeka. Oženjen, otac dvoje djece.

BIOGRAFIJA

CROSBI Hrvatska znanstvena bibliografija