Galerija Knifer, otvorenje izložbe Prostor i vrijeme

Posted on Posted in Likovni_obavijesti

Osječka će scena vizualne umjetnosti postati bogatija za još jedan galerijski prostor. U srijedu 3. lipnja, 13.00h u Istarskoj ulici u kompleksu Eurodoma otvara se izložba nastavnica i nastavnika Odsjeka za vizualne i medijske umjetnosti u prostoru novootvorene galerije Knifer. Važan je to događaj kako za grad Osijek i njegovu publiku tako i za osječko Sveučilište, odnosno Akademiju za umjetnost i kulturu koja će sada prvi puta od svoga osnutka imati izlagački prostor prijeko potreban Odsjeku za vizualne i medijske umjetnosti. Na izložbi će se svojim radovima predstaviti svi zaposlenici spomenutoga Odsjeka budući da će se uz izložbe već afirmiranih umjetnika iz zemlje i inozemstva u Galeriji Knifer priređivati i izložbe završnih i diplomskih radova studenata vizualnih umjetnosti. Od izlagača će biti prisutni Miran Blažek, Mario Čaušić, Krunoslav Dundović, Hrvoje Duvnjak, Vladimir Frelih, Vjeran Hrpka, Ivica Kurtz, Margareta Lekić, Kristina Marić, Stanislav Marijanović, Dubravko Mataković, Ines Matijević Cakić, Tihomir Matijević, Mario Matoković, Ana Petrović, Ana Sladetić Šabić, Domagoj Sušac, Goran Tvrtković i Marko Živković.