/ Korak broj 1 - prije objave natječaja

Nastavno i nenastavno osoblje na svoju inicijativu kontaktiraju željenu inozemnu ustanovu gdje žele obaviti mobilnost i dogovaraju aktivnosti u okviru željene mobilnost.

Nastavnici i nenastavno osoblje mogu na jednom natječaju prijaviti samo jedan oblik mobilnosti i mogu realizirati samo jedan oblik mobilnosti – ili stručnu praksu ili održavanje nastave.

Kako bi se realizirala mobilnost na stranom visokom učilištu potrebno je imati potpisani sporazum o suradnji između strane institucije i našeg Sveučilišta. Postojeće Sporazume o suradnji možete pronaći ovdje.

Važno!!

• Ako nastavnik ili član nenastavnog osoblja želi ostvariti mobilnost na visokom učilištu s kojom naše Sveučilište nije potpisalo sporazum o suradnji, potrebno je javiti Erasmus koordinatoru na Akademiji (izv. prof. dr. sc. Katarini Žeravica, kzeravica@aukos.hr) kako bi se ciljana institucija kontaktirala.
  • Ako je otvoren natječaj, a sporazum sa željenim visokim učilištem nije potpisan, nastavnik/nenastavno osoblje se i dalje mogu prijaviti i navesti u prijavnici željenu stranu instituciju, samo je bitno da sporazum bude potpisan najkasnije mjesec dana prije planiranog početka realizacije mobilnosti.
  • Ako nastavno ili nenastavno osoblje žele ostvariti mobilnost u svrhu stručnog usavršavanja na ustanovi koja nije visoko učilište, nije potrebno potpisivati međuinstitucijski sporazum, ali je bitno potpisati ugovor kojim se određuju prava i obveze svih uključenih strana barem mjesec dana prije planirane realizacije mobilnosti.