Međunarodni festival kazališnih akademija – Dioniz

Posted on Posted in Godišnji umjetnički i znanstveni projekti

Web poveznica: o projektu

Opis projekta

Međunarodni festival kazališnih akademija – Dioniz, u organizaciji Odsjeka za kazališnu umjetnost tradicionalno u ožujku okuplja kazališne akademije i fakultete, domaće i gostujuće studente glume i lutkarstva te kazališne pedagoge i profesore. Sudionici festivala su akademije iz Hrvatske, ali i iz Europe i svijeta. Dioniz se svake godine odvija pod drugačijim geslom, predstavljajući spoj edukacije, kulture, tradicije te se kroz kazališni medij i obrazovanje, kao i kroz doticaje kultura i tradicija, koje predstavljaju baštine različitih umjetničkih akademija, izmjenjuju iskustva, znanje, vještine – kako u odnosu na profesore i pedagoge, tako i odnosu na studente koji se upoznaju s radom drugih pedagoga i svojih kolega na drugim akademijama. U okviru Festivala održavaju se ispitne prezentacije/produkcije studenata iz područja glume, pokreta/plesa ili govora, a značajan dio čine radionice namijenjene studentima koje vode ugledni profesor i pedagozi. Ciljevi Dioniza su poticanje izlaska kazališnog medija iz zatvorenog akademskog prostora, snažnije uključivanje obrazovnih ustanova za kazališnu i scensku umjetnost u kulturni život grada i regije, razvijanje suradnje neovisno o jezičnim barijerama, senzibiliziranje mladih za različite kazališne trendove u zemlji i u svijetu.