Mia Štark i Urška Medved: “Comfort(st)ation for confrontation” u Galeriji Knifer

Posted on Posted in Likovni_obavijesti, Obavijesti
U Galeriji Knifer u Osijeku održat će se otvorenje izložbe “ Comfort(st)ation for confrontation“ u ponedjeljak 17. travnja 2023. u 19 sati. Izložba će predstaviti zajednički projekt dviju mladih umjetnica Mije Štark, nekadašnje studentice Akademije za umjetnost i kulturu u Osijeku te Urške Medved.
Projekt “Comfort(st)ation” je rezultat suradnje između Mije Štark iz Hrvatske i Urške Medved iz Slovenije koje se izražavaju na polju vizualnih i performativnih umjetnosti. Štark se uglavnom bavi videom, grafikom i performansom/suvremenim plesom, a Medved tekstilom, instalacijom i performativnom umjetnošću. Umjetnice pronalaze zajedničku točku u istraživanju prostora: međusobno će dijeliti svoje umjetničke prakse te jedna od druge preuzimati sve što je potrebno za stvaranje njihovog specifičnog prostora.
“Comfort(st)ation” je performativni rad u trajanju, točnije ono je živa instalacija; svojevrsno “gradilište” koje postaje mjesto za pronalazak mira i odmora. Autorice će u trajanju od sedam dana koegzistirati u galerijskom prostoru, organizirajući i gradeći “stanicu”, odnosno prostor povezanosti i ugode. Stvarat će tako prostor za razmjenu energija, ideja, promišljanja te odmor.
Zainteresirani posjetitelji pozvani su pridružiti se sigurnom prostoru za postojanje, izražavanje i (su)egzistiranje.
Izložba će biti otvorena do 21.4.2023.
Radno vrijeme galerije:17-19 h
Galerija Knifer, Istarska bb (kompleks Eurodoma), Osijek
Publika je pozvana i dobrodošla dijeliti, doživljavati i sukreirati prostor s umjetnicama u navedenim terminima:
13. 4. 16 – 18h
14. 4. 11 – 12.30 h
16. 4. 16 – 18 h
18. travnja 2023. u 11 sati u prostoru galerije bit će održan artist talk na kojeg će biti pozvani studenti Akademije te ostala zainteresirana publika.